Yeri, zamanı ve yaşı yok! Paylaşmaktır hayat.

Şarj Edilebilir İşitme Cihazları Şimdi Çok Daha İyi

Paradise işitme cihazları, şarj edilebilirlik ve birden çok cihaza bağlanabilirlik sunar. Ve iyi haber şu ki, Paradise modelininin tüm yeni özellikleriyle uzun pil ömrü devam ediyor.

İlk sevincim – şarj edilebilirlik!

Önceki blog yazılarını okuduysanız, bir şarj edilebilirlik hayranı olduğumu biliyorsunuz. O makaleyi, Phonak Audéo B şarj edilebilir işitme cihazlarını piyasaya sürdükten sonra yazdım. Bu lansman muazzamdı çünkü bir lityum iyon pili bir işitme cihazına ilk kez entegre eden Phonak, aksesuarlardan müzik dinlerken bile tek bir şarjla tam gün işitme imkanı sağladı. Bu insanların hayatlarını daha kolaylaştıran, çığır açan bir teknoloji yeniliği olarak kabul edildi (ve hala da öyledir).

Dört yıl sonra ve şarj edilebilirlik söz konusu olduğunda hala sevinç duyuyorum. Ne zaman yeni bir cihaz alsam, şarj edilebilir versiyonu seçiyorum. Bu, pil taşımak için asla endişelenmediğim anlamına geliyor. Evet, ya hiç olmadıklarını ya da onları nereye koyduğumu hatırlamayacağımı çok iyi bilerek pilleri aramak zorunda kalmaktan gerçekten hoşlanmıyorum. Ancak evimdeki çoğu cihaz gibi aklıma gelen her yerde bir şarj kablosuna sahibim. Bir cihazı şarj etmem gerekirse, bir kablo arıyorum ve bulacağımı biliyorum.

İkinci sevincim – bağlantı!

Şimdi, başka hangi teknoloji beni mutlu ediyor? Bağlantının listenin başında olduğunu söyleyebilirim çünkü cihazlarımın birbirleriyle sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine izin veriyor. Şu anda bilgisayarımda çalışıyorum ve aynı anda telefonuma bağlı bir Bluetooth® hoparlörden müzik dinliyorum. Yanımda 2 farklı kablosuz kulaklık var – biri telefonuma, diğeri bilgisayarıma bağlı. Ve bu çevremde bir metreden daha yakın olan şeyler.

İki yıl önce, şarj edilebilirliği doğrudan bağlantıyla ilişkilendiren bir işitme cihazı olan Phonak Marvel’i piyasaya sürdük. Piyasada satılan bir milyondan fazla Phonak Marvel cihazının olması, bağlantının sektörde birçok insanı heyecanlandıran önemli bir özellik olduğunu gösteriyor. Doğrudan bağlantı ile işitme cihazı kullanıcıları sonunda işitme cihazlarını akıllı telefonlarına bağlayabilirler ve Bluetooth ile herhangi bir cihazdan eller serbest telefon görüşmeleri yapabilir veya müzik ya da ses akışı sağlayabilirler.

Marvel işitme cihazlarıyla, her seferinde tek bir cihazla bağlantı mümkündür. Bluetooth cihazları arasında geçiş yapmak için, işitme cihazı kullanıcıları bir cihaza olan Bluetooth bağlantısını kapatır ve Bluetooth’u başka bir cihaza bağlar. Yapması basittir, ancak cihazlar arasında aktif olarak geçiş yapmak birkaç saniye sürer.

Yeniden şarj edilebilirlik ve eşzamanlı bağlantı – İşte Paradise!

İşitme cihazlarındaki bağlantının, Paradise işitme cihazlarının son lansmanıyla daha da iyi hale geldiğini söylemekten mutluluk duyuyorum. Paradise ile iki cihaza aynı anda iki cihazdan herhangi biriyle bağlantıyı kesmeden bağlanabilirsiniz. Yeni bir hareket sensörü çipi sayesinde, bir kez Bluetooth cihazının erişim menzilindeyken, o cihaza Tap Control ile (Dokunma kontrolü) sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

İş başında Kontrol’e dokunun

Koltuğunuzda oturup tabletinizden müzik dinlediğinizi hayal edin. Birkaç metre uzakta oturan telefonunuz çalıyor. Normalde ne yaparsın? Tabletinizdeki müziği duraklatır ve telefona bağlanmak için ayağa kalktığınızda o çalan telefonun aramayı bitirmemesini umarsınız.

Bir çift Phonak Audeo Paradise işitme cihazı kullanıyorsanız, işitme cihazları aracılığıyla telefonun çaldığını veya arayanın adını duyurduğunu duyarsınız. Tek yapmanız gereken, işitme cihazlarınıza iki kez hafifçe vurmaktır ve otomatik olarak telefon görüşmesine bağlanırsınız. Çağrı bittiğinde, işitme cihazlarınız tekrar tabletinize bağlanır ve müziğe geri döner…. Ve telefonunuza cevap vermek için koltuktan kalkmanıza bile gerek kalmadı!

Çift dokunmanın şarj edilebilir teknoloji ile ne ilgisi var?

İlk kez Audeo BR işitme cihazları için geliştirilen şarj edilebilir teknoloji yıllar içinde iyileştirildi. Bir Paradise şarj edilebilir işitme cihazı * ses akışı ve Dokunma Kontrolü gibi çok daha fazla özellikle dolu olsa da, pil ömrü 4 saat Bluetooth klasik akış ve 4 saat TV Bağlayıcı akışı dahil olmak üzere toplam 16 saattir. Bu da, tüm gün pil ömrü için çok fazla akış demektir.

Dokunma Kontrolü dışında, Phonak Audeo Paradise işitme cihazlarındaki hareket sensörü çipi ayrıca Hareket Sensörlü İşitme sunar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, başlarını çevirmek zorunda kalmadan yanlarındaki kişiyi beraber yürürken duyabilirler, bu da daha fazla çevre farkındalığına katkı sunar. Diğer özellikler arasında Speech Enhancer, otomatik işletim sistemi için bir güncelleme, AutoSense OS, RogerDirect, TV’lere ve daha fazlasına bağlanabilirlik ve işitme cihazlarının kişiselleştirilmesi için myPhonak uygulamasına bağlanabilirlik bulunur.

2024’ü bekleyemem!

Dört yıl önceki son makalemden bu yana ne kadar inovasyon gerçekleştiğine inanamıyorum. Bundan dört yıl sonra, hangi yeni işitme cihazı teknolojisi hakkında yazacağımı merak ediyorum. Bir sonraki çığır açan teknolojinin ne olacağına dair düşüncelerinizi yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

* Paradise kullanıcıları, küçük Mini Şarj Aleti veya Güç Paketi ile taşınabilir Şarj Kutusu Kombisi gibi şarj seçeneklerini de kullanabilir. Güç Paketi, işitme cihazlarını 7 tam şarjla şarj eder; bu işlem bir şarj kablosu taşımaya gerek kalmadan 7 gün boyunca cihazları şarj etmeye benzer.

Kaynak : Phonak AudiologyBolg
Yazan :Davina Omisore

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.