Yeri, zamanı ve yaşı yok! Paylaşmaktır hayat.

İşitme Cihazlarınız İçin Evde Bakım

Thomas A. Powers, PhD (betterhearing.com)

COVID-19 salgını sırasında, işitme cihazıyla ilgili sorunlar için işitme uzmanınızdan randevu almanız zor olabilir. İşitme cihazlarınızı en bakımlı durumda tutmak için, nem, kir ve yıpranma ile ilgili evde uygulayabileceğiniz birkaç ipucu:

  • İşitme cihazınızın tüm parçalarını ve kılavuzda önerilen temizleme ipuçlarını öğrenmek için her zaman kullanıcı el kitabınızı okuyun. Üretici/kullanıcı videolarını izleyin.
  • Günümüzde birçok işitme cihazı neme dayanıklıdır, ancak su geçirmez değildir! Bu yüzden onları duş alırken veya yüzerken yanlışlıkla takmamaya dikkat edin. Islanırlarsa, cihazın dışını kurulayın, ardından pil kapağını açın ve pilleri çıkarın. Kurutma cihazınız / kitiniz varsa, pil kapakları tam bir döngü boyunca açık olacak şekilde bölmeye yerleştirebilirsiniz.
  • Yüksek nem içeriği nedeniyle işitme cihazlarınızı banyo dolabında saklamak iyi bir fikir değildir.
  • Saç spreyi kullanıyorsanız, kullanırken işitme cihazlarınızı çıkarın. Saç spreyinin içeriği mikrofon üzerinde birikebilir ve girişini tıkayabilir.
  • Her gün kulak kalıplarını veya kulak kanalları içine yerleştirilen dome’ları kontrol etmek göreviniz olmalıdır. Sesin kulak zarınıza ulaşmasını engelleyebilecek şekilde kulak kiri toplayabilirler. Temizlemek için işitme cihazınızla birlikte verilen küçük fırçayı veya yumuşak tip çocuk diş fırçasını kullanın. Ayrıca temiz bir mendil kullanabilir ve kulak kirini nazikçe silebilirsiniz. Kulak kalıplarını baş aşağı bakacak şekilde tuttuğunuzdan emin olun, böylece herhangi bir kulak kiri veya döküntü mendile veya beze düşecektir. İşitme cihazlarınız dome ile kullanılıyorsa, bunları evde değiştirebilmeniz için hazır bir yedeğiniz olduğundan emin olun. İşitme uzmanınız gerekirse bunları size kargolayabilir.
  • İşitme cihazınızda kulak kiri filtreleri veya kulak kiri koruyucuları olabilir. Cihazlarınızı en iyi verimle çalışır durumda tutmak için bunları işitme uzmanınızın belirttiği şekilde değiştirin.
  • Daha yaygın onarım gerektiren sorunlardan biri, evcil köpek veya kedi tarafından zarar görmüş işitme cihazlarıdır. İşitme cihazları ve kulak kalıpları kullanıcının kokusunu taşıyabileceğinden, birçok evcil hayvan bunları güzel bir “çiğneme oyuncağı” olarak görebilir. Bunu önlemek için , evcil hayvanın cihazlara “saldırması” sinyalini verebilecek şekilde ötmesini önlemek için işitme cihazlarını daima pil kapakları açık olacak şekilde saklayın. İkinci önlem olarak, bunları üretici tarafından sağlanan kutuda veya kurutma cihazında / ünitesinde kapağı kapalı olarak saklayın.

Yeterli miktarda yedek pil bulundurduğunuzdan emin olun. Pilleri değiştirirseniz ve işitme cihazınız çalışmıyorsa, önce başka bir paketten çıkan bir pil deneyin. Pil yuvasında korozyon olmadığından emin olun. Gerekirse bir kulak çubuğuyla içini temizleyin.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.