Yeri, zamanı ve yaşı yok! Paylaşmaktır hayat.

İşitme Cihazlarını Denemek İçin 8 Neden

İşitme cihazı kullanmayı düşündünüz, ama buna emin değilsiniz?
Ya da daha önce işitme cihazlarını belki denediniz, ama yeterince verim alamadınız. İşin aslı, son yıllarda işitme cihazlarının teknoloji yönünden çok değiştiği ve doğru kullanıldığı zaman, ihtiyaç duyanlar için yaşamı tümüyle değiştiren faydalar sağladıklarıdır. Yani işitme cihazları sizi daha mutlu, daha enerjik ve daha genç hissettirebilir! Henüz ikna olmadıysanız işitme cihazını yaşadığınız ortamda denemelisiniz.

1. Artık duymadığınız yeni sesleri veya eski sesleri keşfedebilirsiniz.
Deneme esnasında, daha önce duymadığınız yeni sesler fark ediyor ya da eski tanıdık sesleri yeniden duyuyor olabilirsiniz. Belki pencerenizin dışında ne tür bir kuş sesinin olduğunu tespit edebilir veya tanıdık bir arabanın o gün yokuştan indiğini duyabilirsiniz. Bu sesleri duymak iletişim dünyanızı aydınlatacak!

2. Deneme size işitme cihazlarına uyum sağlamak için zaman verir.
İşitme cihazlarına alışmak biraz zaman alır ve sabır önemlidir . Daha önce fark etmediğiniz bazı sesler daha yüksek veya sinir bozucu olabilir. Ancak, zamanla, cihazlar kulaklarınıza göre ayarlanacak ve rahatsız eden sesler artık o kadar belirgin olmayacaktır. İşitme cihazlarını önerilen şekilde takarsanız, sizin için ne şekilde fayda sağlayacaklarını tespit etmek kolaylaşacaktır.

3. İşitme cihazları, ilişkilerinizi geliştirebilir.
Günlük konuşmalarınız ve iletişimleriniz daha iyi duyma ve daha iyi anlamaktan büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Daha iyi duymak, ilişkilerinizi geliştirebilir ve arkadaşlarınızla ve ailenizle yeniden bağlantı kurmanıza izin verir. Tekrar tekrar “Ne?” Veya “Bunu bir daha tekrarlar mısın?” diye sormadan konuşmayı hayal edin.

4. Daha iyi işitme, genel sağlığınız için iyidir.
İşitme kaybının uyku apnesi, obezite, diyabet, stres ve kalp hastalığı gibi diğer sağlık sorunlarıyla ilişkili olduğunu biliyor muydunuz ? Bu sağlık koşullarına ek olarak, çalışmalar tedavi edilmeyen işitme kaybının demans, gecikmeli konuşma ve beyin küçülmesini hızlandırabildiğini göstermektedir. İyi haber şu ki, işitme cihazları bilişsel yükünüzü hafifletebilir ya da bu koşulların başlamasını geciktirebilir!

5. İşitme cihazları, bir zamanlar sevdiğiniz etkinliklerin tadını çıkarmanıza yardımcı olur.
İşitme kaybı olanların sosyal olarak kendilerini geri çekmek zorunda hissetmeleri sık görülen bir durumdur çünkü bir zamanlar olduğu gibi etkileşim ve iletişim kuramazlar. İşitme cihazları, bu faaliyetlere yeniden bağlanmanıza ve sevdiğiniz hobileri yapmanıza yardımcı olabilir.

6. İşitme cihazları stresi azaltır.
Stresli hissediyor musun? İşitme kaybı, başkalarıyla konuşmalardaki önemli ayrıntıları veya bilgileri kaçırdığınızda sinir bozucu olabilir. Çoğu insan günlük etkileşimi takip edemediğinden yüksek stres seviyelerine sahiptir, bu nedenle sesi ihtiyaca uygun seviyede yükselten bir cihaza sahip olmak bu stresi ve endişeyi azaltabilir. Stres seviyenizin düşüp düşmediğini görmek için tek yapmanız gereken cihazı denemek!

7. Deneyiminizi geliştirmek için çok sayıda işitme cihazı aksesuarı vardır.
İşitme cihazı denemeniz sırasında, işitme cihazı tedarikçinizle ilave yardımcı ekipman hakkında konuşun. Bu cihazlar, mümkün olan en iyi dinleme deneyimini sağlamak için işitme cihazlarınızla birlikte çalışır. Kişisel dinleme cihazları, akşam yemeğine çıkarken veya televizyon izlerken gibi bazı durumlar için sesi yükseltebilir.

İşitme kaybı olanlar için özel olarak yapılmış alarmlar ve telefonlar da vardır. Bu cihazlar, biri kapıdaysa veya telefonunuz çalıyorsa sizi uyarmak için yanıp sönen ışıklar kullanır. Yeni nesil cihazlar telefon görüşmelerini doğrudan işitme cihazına aktarıyor ve 2 kulağınızla görüşmenizi sağlıyor.

8. İşitme teknolojisi her zaman ilerliyor.
İşitme cihazlarının sürekli olarak geliştirildiğini ve teknolojinin önceki sürümlerine göre çok daha gelişmiş olduğunu unutmayın. Bugün, işitme cihazları, sesi yalnızca ses seviyesine yükseltmekten daha fazlasını yapar, size mümkün olan en iyi dinleme deneyimini sunmak için ortamınızdaki sesleri ayarlar. Bluetooth bağlantılarıyla multimedya araçlarından tıpkı iyi işiten bireyler gibi faydalanmanıza olanak tanır.

Teknoloji işitme cihazlarında sadece ciddi iyileşme sağlamakla kalmıyor, çoğu artık akıllı telefonunuzla uyumlu. Artık işitme cihazı ayarlarınızı gerçek cihazın yerine akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu teknolojiye sahip olmak deneyimi daha da iyi hale getiriyor! Hatta bir adım ileri gidelim : Artık işitme cihazlarını uzaktan ayar yapabilmek de mümkün. Bu da kullanıcıları bir işitme merkezini düzenli ziyaret etmek zorunda bırakmıyor.

Unutmayın, işitme cihazlarını denerken başlangıçta bazı sıkıntılara yol açmasına sık rastlanır. İşitme cihazlarınızın yardım edebileceğini unutmayın ve işitme sağlığı sağlayıcınız herhangi bir sorunuz için harika bir kaynaktır. Başlamak için Aktif Duyu’dan bugün bir randevu alın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.