Yeri, zamanı ve yaşı yok! Paylaşmaktır hayat.

Gürültüden Nefret Eder Misiniz

Gürültüden nefret eder misiniz? O halde Paradise 70 ve 90 modellerinin yeni çözümüne bakın.

Gürültü toleransı, kişisel tercihimizin veya o anda nasıl hissettiğimizin bir sonucu olabilir. Audéo Paradise işitme cihazları yeni bir kişiselleştirilmiş gürültü engelleme özelliğine sahiptir, böylece işitme cihazı kullanıcıları myPhonak uygulamasını kullanarak engel seviyesini tercihlerine göre gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirler.

İşitme kaybı olan kişiler için en yaygın zorluklardan biri arka plan gürültüsünde işitmektir. Bu durumlarda insanlar genellikle dudaklarını okumak için konuşan kişiyle yüzleşmeye çalışırlar. Bununla birlikte, birden fazla insanın konuştuğu ve yüksek düzeyde ortam gürültüsünün olduğu sosyal bir durumda, her bir kişinin konuşmasına ve dudaklarını okumasına odaklanmaya çalışmak çok sinir bozucu olabilir. Başa çıkmak için gereken çaba, stres düzeylerini artırarak genellikle zihinsel yorgunluğa neden olabilir.

Hatta bazı kişiler işitme güçlüğü nedeniyle sosyal toplantılara katılmaktan veya gürültülü ortamlara gitmekten kaçınabilir. Bu, işitme kaybı olan kişiyi izole hissetmesine neden olabilir. Örneğin konuşmayı yanlış duymaktan kaynaklanan utanç yerine kaçınmaktansa kalabalık bir restoranda yemeğine bakmayı tercih eden biri gibi.

Phonak olarak, gürültüde işitmenin işitme cihazı kullanıcıları için en büyük şikayetlerden biri olduğunun farkındayız. Bu nedenle, bu büyük zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olacak çözümler geliştirmek için çok zaman ve kaynak ayırıyoruz. Audéo Paradise 90 ve 70 cihazları artık Dinamik Gürültü Engelleme adlı yeni bir mekansal gürültü engelleyiciye sahip.

Dinamik Gürültü Engelleme nedir?

Bu yeni özellik, gürültülü ortamlarda SNR’yi 4dB’e kadar iyileştirebilir. Dinamik Gürültü Engelleme mikrofona bağlıdır, bu nedenle yalnızca hüzmeleyici tam olarak etkinleştirildiğinde etkinleştirilir ve SNR 18dB ve üstüne ulaşır ulaşmaz kapanır.

Özellik, AutoSense OS 4.0’da otomatik olarak etkinleştirilir ve güç yalnızca Phonak Target’ta değil, myPhonak uygulamasında da ayarlanabilir. Bu, kullanıcının bireysel tercihlerine göre durumsal ayarlamalar yapmasına izin verir. Dinamik Gürültü Engelleme, daha önce myPhonak uygulamasındaki Konuşma Odağı kaydırıcısında bulunan ‘SNR Boost’un yerini almıştır.

Diğer Phonak gürültü gidericilerinden farkı nedir?
Phonak’ın kullandığı (Dinamik Gürültü Önleme dışında) başlıca gürültü gidericiler şunlardır: NoiseBlock ve SNR Boost.

  • NoiseBlock, frekans bantlarında da çalışan tek kanallı bir gürültü azaltma yöntemidir. Bu özellik, sabit gürültü kaynakları ve çok yönlü mikrofon ayarları için iyi çalışır.
  • SNR Boost, uyarlanabilir hüzmeleyicimizi ve uzaysal gürültü engelleyicimizi birleştirir. Bu, Phonak’ın kullandığı uzaysal gürültü engelleyicinin ilk sürümüdür.

Dinamik Gürültü Önlemenin SNR Boost’a göre avantajları nelerdir?
Dinamik Gürültü Engelleme, gürültü bileşenlerine daha hızlı tepki verir ve bu nedenle daha güçlü zayıflatma uygulayabilir. Dinamik Gürültü Engelleme, SNR Boost ile karşılaştırıldığında daha belirgin bir gürültü azaltma elde edilebilir.

MyPhonak uygulamasında SNR Boost, gürültülü ortamlardaki Marvel cihazları için Konuşma Odağı kaydırıcısının son% 20’sinde bulunur. Dinamik Gürültü Engelleme, gürültülü durumlarda Paradise P90 ve P70 cihazları için Konuşma Odak kaydırıcısının% 50’sinde bulunur. Ve Paradise P90 cihazlarının çok gürültülü olduğu durumlarda, Dinamik Gürültü Engelleme, Konuşma Odak kaydırıcısının% 100’ünde mevcuttur.

Bu yeni özellik nasıl ayarlanabilir?
Dinamik gürültü iptali, Phonak Target ve myPhonak uygulamasında ‘kapalı’dan zayıf, orta ve güçlü olarak ayarlanabilir. Hedefte Dinamik Gürültü Engelleme, 20 noktalı kaydırıcıda görünür: 0 kapalı, 1-9 zayıf, 10-16 orta ve 17-20 güçlü. Hedefte varsayılan zayıf olarak ayarlanmıştır. Özellik% 100 Sabit yönlü, UltraZoom ve StereoZoom için mevcuttur. Dinamik Gürültü Engelleme her durumda işitme cihazı kullanıcısı tarafından en iyi şekilde ayarlandığından, işitme sağlığı uzmanının gücü ayarlamasını önermiyoruz.

Uygulamada işitme cihazı kullanıcısı, bir dinleme durumunda Dinamik Gürültü Engellemenin gücünü işitme tercihine göre ayarlama özgürlüğüne sahiptir. Bu, hastaların bu özelliğin gücünü, Phonak Target’ta kapatılmış olsa bile, işitme sağlığı uzmanının ayarladığı değer ne olursa olsun kendileri tarafından ayarlayabilecekleri anlamına gelir.

Bir işitme cihazı kullanıcısı neden bu özelliği kendisi ayarlamak istesin?
Klinik odyolog olarak geçirdiğim süre boyunca hastalardan en sık gelen istek, gürültüde daha iyi işitmelerine yardımcı olmaktı. Klinik bir ortamda, özellikle zaman baskısı söz konusu olduğunda, gürültülü bir durumu tekrarlamak zor olduğundan, bu çok zor olabilir. İşitme cihazlarında ince ayarlamalar yapılırdı ve hastadan geri dönüp yeni ayarları veya programı denemesini ve herhangi bir problemi olursa geri gelmesini isterdik. Bazen bu hastalar oldukça tatmin olana kadar veya umutlarını yitirene kadar birkaç randevuya dönerlerdi. O zamanlar, her birine işitme cihazlarındaki gürültü engellemeyi ayarlama fırsatı vermek bir lüks olurdu. O zaman nihayet geldi.

Bu özelliğin birisinin günlük hayatındaki iletişimi kolaylaştırmak için kullanılabileceği pek çok örnek düşünebiliyorum – kalabalık bir trende sohbet ederken olduğu gibi. Gürültülü işe gidip gelme sırasında rahat sohbetler sağlamaya yardımcı olmak için gürültü giderme ayarını kişisel tercihlerine göre kişiselleştirmek için uygulama kullanılabilir. Elbette bu sadece bir örnek. Her insan ve her dinleme durumu farklıdır. Dinamik Gürültü Engellemenin uygulamada mevcut olmasının güzelliği budur, işitme cihazı kullanıcılarına çok daha fazla esneklik sağlar.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.