Yeri, zamanı ve yaşı yok! Paylaşmaktır hayat.

Bluetooth® İşlevlerine Erişmenin Yeni Yolu

Dokunma Kontrolü, Phonak Audéo Paradise 90 ve 70 seviyeli şarj edilebilir işitme cihazlarındaki yeni bir özelliktir ve son kullanıcının çeşitli işlevleri etkinleştirebilme veya bunlara erişme şeklini iyileştirmektedir.

 Günde kaç kez bir telefon aramasını cevaplamak, müziği veya bir podcast’i duraklatmak ya da devam ettirmek için cep telefonunuzu elinize alıyorsunuz?

Yapabileceklerine dair sonsuz olanaklarıyla kendinizi her geçen gün daha fazla sesli asistan kullanırken buluyor musunuz?

İşitme cihazlarında doğrudan erişimin ortaya çıkmasıyla birlikte, işitme cihazı kullanıcılarının işitme cihazlarında daha fazla işlevi kolaylıkla kontrol edebilmeleri gerekir.

Ancak, işitme cihazı üzerindeki bir düğmenin kontrol edebileceği çok sayıda işlev vardır. Phonak işitme cihazlarında zaten düğmenin bir üst ve alt kısmı ve de işitme cihazını açıp kapatmak, ses seviyesini ve programları değiştirmek, telefon görüşmelerini kabul etmek / sonlandırmak / reddetmek için kullanılan uzun ve kısa bir basış  işlemi vardır!

Phonak Audéo Paradise şarj edilebilir işitme cihazlarındaki yeni Hareket Sensörü teknolojisi, tamamen yeni bir sezgisel, hareket tabanlı kontrol sistemi sağlar: Dokunma Kontrolü, Bluetooth cihazlarıyla etkileşim kurmanın yeni bir yoludur.

Dokunma Kontrolü nasıl çalışır?

Dokunma Kontrolü, işitme cihazlarının çeşitli işlevlerini kontrol etmenin yeni bir yoludur. Bu, Audéo Paradise şarj edilebilir işitme cihazlarındaki Hareket Sensörü sayesinde mümkün olmuştur. İşitme cihazına veya kulak kepçesine hızlı bir şekilde iki kez dokunmak, 90 ve 70 seviyeli cihazlarda yapılandırılmış eylemi uyaran Hareket Sensörünü tetikler.

Dokunma Denetiminin sağladığı seçenekler nelerdir?

Dokunma Kontrolü aşağıdakiler için kullanılabilir:

 • Bağlı bir Bluetooth cihazından ses akışını duraklatın veya devam ettirin
 • Bağlı bir iOS veya Android telefondan telefon görüşmelerini kabul edin veya sonlandırın
 • En sevdiğiniz sesli asistanınıza erişin (Siri, Google Assistant)

Sesli asistan artık sıradışı bir teknoloji değil ve açıkça internet ile iletişime geçmenin, en rutin veya sıradan görevleri daha kolay hale getirmenin popüler bir yolu haline geliyor. 60 yaşın üzerindeki ABD’li yetişkinlerin% 60’ı akıllı telefonlarında sesli asistan kullanmakta. 1

Dokunma Kontrolü’nün harici bir sanal asistanla kombinasyonu, kullanıcıya şunları yapma olanağı verebilir:

 • Müzik çalma
 • Mesajları okuma ve yanıtlama
 • Yol tarifi ve trafik bilgisi alma
 • Hava durumunu takip
 • Arama sonuçlarını alma
 • Hatırlatıcıyı ayarlama
 • Online alışveriş
 • Spor skorlarını takip
 • Ve diğer birçok olasılık… hem de telefonlarına dokunmadan!

 

Kurulumda esneklik olabilir mi?

Evet! Dokunma Kontrolü, ikisi belirli bir işitme cihazına yüklenmiş önceden tanımlanmış üç davranışla Hedef 7.0’da kolayca programlanır. Dokunma kontrolü ayarları ayrıca myPhonak uygulamasının “İşitme cihazlarım” bölümünde son kullanıcı tarafından görüntülenebilir ve yapılandırılabilir.

Kullanması ne kadar kolay ve insanlar onu seviyor mu?

Tap Control’ün dahili doğrulama çalışmaları şunları gösterdi:

 • 13 katılımcıdan 9’u Dokunma Kontrolü’nü güvenilir veya çok güvenilir olarak derecelendirdi (Adler & Woodward, 2020).
 • Çok işlevli düğmenin alternatif yöntemlerine veya cep telefonuyla erişime kıyasla, birçok katılımcı çeşitli işlevler için Dokunma Kontrolü’nü iki kat daha fazla tercih etti. 2

Phonak Target 7.0’da, işitme cihazı kullanıcısına, Dokunma Kontrolü işlevlerini etkinleştirmek için kulak kepçesine veya işitme cihazına doğru şekilde nasıl çift ( iki defa ) dokunulacağı konusunda rehberlik etme yeteneği sağlayan bir Dokunma Kontrolü eğitim özelliği bulunmaktadır. Phonak Paradise şarj edilebilir işitme cihazlarındaki Dokunma Kontrolü işlevi, müşterilere doğrudan akış işlevleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için hızlı ve güvenilir bir seçenektir.

Dokunma Kontrolü, esasen tüm işitme cihazını ek bir düğme haline getirdiğinden, işitme cihazı üzerinde ilave bir düğmeye ihtiyaç duyma sorununu giderir! Ek olarak, bu yeni özellik işitme cihazlarının sezgisel, jest( el hareketi ) tabanlı kontrolünü sağlayarak kullanıcılara Bluetooth cihazları üzerinde gelişmiş kontrol ve sesli asistan aracılığıyla çevrelerindeki dünyaya erişim sağlar.

Tap Control, Phonak Audéo Paradise 90 ve 70 seviyeli şarj edilebilir işitme cihazlarına sahip müşteriler için çeşitli işlevlerin etkinleştirilme şeklini gerçekten arttırır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.